پنج‌شنبه, 27 خرداد 1400

گفت گو با علی نصیحت کن، درباره تالیف کتاب "رستگاران دیار ما"

روابط عمومی منطقه ده عملیات انتقال گاز

این کتاب درجهت یادبود شهدای عزیز روستای دشتی شبانکاره تدوین و در نگارش آن سعی شده است به نقش دلاورمردان و رادمردان شهید این خطه در دوران دفاع مقدس پرداخته شود.

گفت گو با علی نصیحت کن، درباره تالیف کتاب "رستگاران دیار ما"

 این کتاب درجهت یادبود شهدای عزیز روستای دشتی شبانکاره تدوین و در نگارش آن سعی شده است به نقش دلاورمردان و رادمردان شهید این خطه در دوران دفاع مقدس پرداخته شود. تا نسل حال و اینده با مطالعه نقش آفرینی  افتخار امیز پیشنینان خود، بتوانند فرهنگ جهاد و شهادت را در عصرها و نسل های آینده ادامه دهند. این توضیحات علی نصیحت کن نویسنده کتاب رستگاران دیارما" درباره کلیات این اثراست.  وی دراین گفتگو  از ویژگی و ضرورت های تالیف این کتاب می گوید.

که در ادامه می خوانید:

1-درابتدا بگویید ایده نوشتن کتاب از کجا آمد؟

روستای دشتی شبانکاره در دوران دفاع مقدس در آن امر خطیر و مقدس مشارکت کسترده داشته و سه تن از جوانان تربیت شده آن جامعه کوچک روستایی به خیل شهدای دفاع از دین و مملکت پیوستند. اگرچه بسیار دیر ولی لازم بود یادنامه ای برای آن شهدای گرانقدرتهیه شود که بنا به وظیفه شرعی و عقلی این کار را بعده گرفته با همکاری برخی از رزمندگان هم ولایتی تدوین کتاب انجام گردید.

2-چه ضرورتی باعث شد تا به چنین ایده ای برسید؟

یاد و بزرگداشت خاطرات شهدا ضرورت حتمی پایداری انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.هر ملتی اگر قهرمانان خود را به نسلهای خود نشناساند   نمیتواند خود را در مقابل هجوم دشمنان احتمالی حفاظت  نماید.شهدا والترین نماد  قهرمانان اسطوره ای یک ملت بحساب میآیند چونکه علاوه بر اسطوره بودن و دمیدن روح غیرت و تعصب به نسلهای حاضر و آینده معنویت را در جامعه گسترش میدهند.

3-بدون شک تهیه چنین کتابی و هماهنگی جهت جمع اوری اطلاعات بسیار دشوار بنظر می رسد، لطفا دراین خصوص توضیح دهید.

برای تدوین کتاب مدت یکسال و نیم وقت صرف شده است. از مصاحبه های حضوری و جمع آوری اطلاعات شهدا و در نهایت پیاده سازی و ویراستاری و صفحه بندی و طراحی جزئیات و در نهایت اخذ مجوزهای نشر از جمله مراحل اینکار بوده است.

4-مشکلی هم در زمینه تالیف و انتشار کتاب داشتید؟

 اصلی ترین مشکل در جمع آوری آثار و خاطرات شهدا و خانواده های بزرگوار شهدا دیر پرداختن به این کار و گذشت سالهای زیاد از پایان دفاع مقدس است. البته در این مسیر بروکراسیهای اداری در اداره ارشاد اسلامی برای اخذ مجوز چاپ هم مشکل آفرین بوده است.

5-به اعتقاد شما انتشار این گونه کتاب ها می تواند چه تاثیری در سطح جامعه و یا جوانان داشته باشد؟

دفاع مقدس این ملت از کنجینه های بسیار ارزشمند است که ضرورت دارد با برنامه ریزی لازم از این گنج پایان نیافتنی بیشترین بهره را در ساخت یک تمدن بزرگ برد.

6- سخن آخر شما:

 در پایان باید اذعان داشت که ادبیات دفاع مقدس هرچه دارد مدیون پیگیری ها و حمایتهای مداوم رهبر معظم انقلاب می باشد. بنده بیشترین لذت را از مطالعه کتب خاطرات شهدا برده و می برم .

منطقه ده عملیات انتقال گاز 

تهیه شده در رواحد روابط عمومی

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها
    5.7.14.0
    V5.7.14.0