جمعه, 30 مهر 1400

گفتگو با کارکنان واحد مالی

از معلمی تا رییس امور مالی در منطقه ده عملیات انتق

از معلمی تا رییس امور مالی در منطقه ده عملیات انتقال گاز

مدت ها بود که قصد داشتیم با همکارانمان در واحد امور مالی گفت گویی داشته باشیم.  که در آخرین شماره از ماهنامه باهم وبرای هم ( ویژه نوروز) فرصت فراهم شد تا با آنان گپ و گفتی صمیمی داشته باشیم.  علی رغم مشغله های بسیار زیادی که در این روزهای پایانی سال  دارند پذیرای ما شدند و در فضایی صمیمی، پای حرفهایشان نشستیم.   هرکدام از آنان را که می دیدیم،  حجم زیادی از سند و صورت حساب های مالی را در دست داشتند و   سخت درحال بررسی و پیگیری بودند. در ابتدا وارد اتاق رییس شدیم و با ایشان همکلام شدیم. که در ادامه می خوانید:     

از معلمی تا رییس امور مالی در منطقه ده عملیات انتقال گاز

«محمد رضا دیانت دوست » از جمله مدیران ارزشمند حوزه مالی است که به دلیل ویژگی های شخصیتی در میان همکاران شناخته شده است. صمیمت در رفتار، خوشرویی و روحیه با نشاط، دقت در کار و جدیت از جمله ویژگی هایی است که از وی مدیری موفق در حوزه مالی ساخته است.

 

1. لطفا از خودتان بیشتر بگویید؟

محمدرضا دیانت دوست متولد 1355هستم، لیسانس حسابداری فارغ التحصیل دانشکده حسابداری و علوم مالی صنعت نفت می باشم .

2.  چگونه به شرکت ملی گاز ایران و منطقه ده عملیات انتقال گاز آمدید؟  

در سال 1380در شرکت ملی گاز ایران استخدام و شروع بکار اینجانب در شرکت پالایش گاز فجر جم در واحد تامین وتخصیص منابع مدیریت مالی بوده است و درسال 88 با شکل گیری منطقه 10 انتقال گاز تاکنون به عنوان رییس امور مالی منطقه ده عملیات انتقال گاز ایران، در این شرکت انجام وظیفه می نمایم.

3. از کودکی دوست داشتید چه کاره شوید؟

  از کودکی شغل معلمی را دوست داشتم و بهمین دلیل پس از تحصیلات دوره راهنمایی وارد دانش سرای مقدماتی شدم.

4. چی شد که به این شغل رسیدید؟

همانطور که عرض کردم ، پس از اتمام دوره دانشسرای مقدماتی می بایست بصورت معلم جذب آموزش و پروش می شدم ولی به  دلیل عدم ردیف استخدامی سال 73 اموزش و پرورش موفق نشدم وارد شغل معلمی شوم.  به همین خاطر با شرکت در آزمون سراسری (سال 74 ) در دانشگاه صنعت نفت ، رشته حسابداری قبول و بعد از اتمام دوره کارشناسی جذب وزارت نفت شدم.

5. در سه کلمه خودتان را توصیف کنید؟

اگر حمل بر خودستایی نباشه فکر کنم ساده ، قانع و صادق

6. بهترین لحظه زندگیتان ؟

( با خنده)  زمان دریافت پیامک حقوق  -

آشنایی با همسرم و تولد دو فرزندم (پسرم 12 سال و دخترم 8 سال دارد) از بهترین لحظات زندگی من بوده است.

7. ازحال و هوای امور مالی در روزهای آخر سال برایمان بگویید؟

خوب طبیعی است با توجه به لزوم تسویه کلیه اسناد مالی جاری و فراهم کردن تمهیدات پرداخت حقوق و مزایای پایان سال همکاران ارکان ثالث و در کل انجام حجم زیادی از عملیات مالی در محدوده زمانی خاص، بنده و همکارانم در واحد مالی جزو پرکارترین نیروهای سازمان در ایام پایانی سال می باشیم ، به نحوی که علیرغم اینکه طبق دستور العملهای بهداشتی و لزوم حضور حداقلی نیروها ، این امور می بایست با حداکثر توان خود در خدمت منطقه باشد که جا دارد از زحمات و همکاری هم جانبه پرسنل زبده و خدوم مالی سپاسگزاری داشته باشم .

8. سخن پایانی شما...

 ارزوی سلامتی و شادکامی برای همه و برگشت نشاط و آرامش به زندگی همه همکاران ان شاء اللهدر ادامه این گزارش ، برای تصویر کشیدن فضای حاکم بر این امور در روزهای پایانی سال به سراغ چند نفر از همکاران در واحد مالی نیز رفتیم و چند سوال از آنها پرسیدیم  تا بیشتر در جریان امور در این ایام قرار بگریم.. از آنها خواستیم تا ضمن معرفی خود فضای کاری واحد مالی در روزهای پایانی سال را توصیف کنند.

پاسخ همکاران را باهم می خوانیم :

عزیز عبدی نژاد، مسئول حسابداری اسناد و هزینه

 

 

همانند هر سال در روزهای آخر سال با توجه به لزوم بستن حسابهای مالی و اصلاح حسابها ، حجم کارها بسیار بالاتر رفته تا جایی که زمان برای ما در پایان سال معنی ندارد و هر وقت که نیاز باشد می بایست کارها را به سرانجام رساند. حتی در اغلب روزهای تعطیل ماه پایانی سال نیز درمحل کار حضور می یابیم. اما در کل همه تلاشمان این است که علیرغم این حجم از کار و شلوغی با انتقال حس  و حال عید از طریق پرداخت مطالبات مرتبط با پایان سال ، شور و نشاط را به همکاران تزریق کنیم و آنان را به نوعی خوشحال کنیم.

 بهار یعنی بهتر زیستن و بهتر نگریستن ، شکفتن گلهای بهاری و سال نو بر همه فرخنده باد .مهدی عزیزپور، رییس حسابداری، تامین و تخصیص منابع   


اولین مشخصه روزهای پایانی سال ازدحام و حجم کاری بالاست، ضرورت بستن حسابها، از قبیل تنخواه و علی الحساب ها در پایان هر سال حجم کاری زیادی را ایجاد می کند.  معمولا در ایان ایام  وقت کافی در روزهای پایانی سال وجود ندارد و امکان همراهی خانواده برای انجام امور مرتبط  به شب عید و خرید ها را نیز نداریم. امسال هم که  کرونا مهمان ناخوانده همه ما شده و بیشتر بر این حجم از کار افزوده کرده است. در سال جدید بهترین ها را برای همه همکارانم آرزو دارم  و ضمن تبریک اولین نوروز قرن، امیدوارم در این سال به تمام چیزهای خوبی که برای اولین بار هست، برسند.


 

 

عبدالمهدی محمودی، مسئول حسابداری حقوق و دستمزد

در اسفند ماه به دلیل تسویه حساب های پایانی سال شامل پرداخت حقوق ، عیدی  و پاداش پایان سال ، حجم کارها در این بخش نیز زیاد بوده و می بایست تا نیمه نخست اسفند ماه تمامی حساب ها در سیستم جامع تغذیه گردند و مطالبات کارکنان به حساب هایشان منظور گردد. بارها  شده از ساعت 7 صبح تا عصر اصلا وقت استراحت و بلند شدن از پشت میز را نداریم و دائم پشت سیستم در حال انجام کارهای مالی هستیم و حتی فرصت جواب دادن تلفن های ضروری منزل را نیز پیدا نمی کنیم. هرچند این حجم از کار در یک بازه زمانی کوتاه خستگی و فشارهای کاری زیادی را به همراه دارد اما خوشحالی و رضایت همکاران باعث می گردد که تحمل این شرایط آسان و حتی این ایام خاطره انگیز شونند. امیدوارم در دومین بهاری که با بیماری همه گیر مواجه هستیم سالی سرشار از سلامتی و تندرستی برای تمامی همکاران و ملت عزیز ایران اسلامی رقم خورده و شاهد ریشه کنی این ویروس مهلک باشیم.


مجید لک، حسابدار

خدا را شاکرم که این افتخار نصیبم شد تادر این روزهای پایانی سال 1399  مجموعه امور مالی منتقل شدم. و در کنار همکارانی بسیار خوب ومهربان به ادامه خدمت مشغول باشم. در روزهای آخر سال ضمن شلوغی بیش از حد، حال و هوای مجموعه مالی نیز با ایام عادی سال بسیار متفاوت است و جنب و جوش خاصی در محیط کار به وجود می آید. برای من نیز که امسال اولین تجربه کاری ام را در این واحد  سپری می کنم بسیارخاطره انگیز است و انرژی خاصی در درونم به وجود می آید. آرزو می کنم در سال جدید ویروس کرونا دست از همه ی مردم دنیا بردارد و به روزهای عادی برگردیم.

سال جدید را خدمت همه همکارانم  تبریک عرض می نمایم و ان شالله همیشه در صحت و سلامتی باشند.

  در پایان نیز ازهمسرعزیز ومهربانم که همیشه درهمه ی کار ها یار و یاورم بوده  تشکر و قدردانی می نمایم.

 

تهیه شده در روابط عمومی منطقه ده عملیات انتقال گاز- اسفند ماه 1399

 

 

 

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها
    5.7.14.0
    V5.7.14.0