جمعه, 30 مهر 1400

گفت گو با رامین اثناعشری رییس منابع انسانی

روابط عمومی منطقه ده عملیات انتقال گاز

نیروی انسانی توانمند = سازمان توانمند

مدیریت توسعه منابع انسانی، مسئولیت سیاستگذاری، راهبری، نظارت و اجرای تمامی امورمرتبط با حوزه منابع انسانی ازجمله جذب، توسعه، نگهداری وبه کارگیری موثرسرمایه های انسانی  را به عهده دارد وهمواره سعی دارد تا با برنامه ریزی وتدوین مقررات، گام هایی درمسیر بهبود سیستم های سازمانی و ارتقای سطح سازمان بردارد. برای آگاهی با مهمترین برنامه های منطقه ده عملیات انتقال گاز با رامین اثناعشری، رییس منابع انسانی به گفت گو نشستیم.

نیروی انسانی توانمند = سازمان توانمند  

 

در ابتدا بفرمایید نیروی انسانی چه نقش و جایگاهی در پیشبرد اهداف سازمانی را دارد؟

مهمترین و حیاتی ترین دارایی هر سازمان ،نیروی انسانی آن سازمان است . کیفیت و توانمندی نیروی انسانی مهمترین عامل بقاء و حیات سازمان است. نیروی انسانی توانمند،سازمان توانمند را به وجود می آورد. اهداف سازمان به شدت تحت تاثیر نبروی انسانی باکیفیت و با انگیره می باشد.  در واقع این نیروی انسانی است که به اهداف سازمان جهت و سمت و سو می دهد .هرچه در زمینه توانمند سازی و توسعه نیروی انسانی سرمایه گذاری شود موفقیت  ، کارایی و برتری رقابتی سازمان دارای تضمین بیشتری است. موثرترین راه به دست آوردن مزیت رقابتی در شرایط کنونی توسعه و توانمند تر کردن منابع انسانی سازمان ها ست .

برای توسعه منابع انسانی و توانمندسازی آنان چه برنامه‌ای را دنبال می‌کنید؟

توسعه و توانمندسازی منابع انسانی سبب می شود تا افراد بتوانند متناسب با تغییرات سازمانی و محیط به طور موثر فعالیت شان را ادمه دهند و بر کارایی شان بیافزایند.  برای توسعه و توانمند سازی منابع انسانی برنامه هایی برای افزایش ظرفیت آنان درنظر داریم تا به واسطه آن  کارمندان قادر باشند  برای سازمان ایجاد ارزش افزوده نمایند و کارایی و اثر بخشی را همزمان داشته باشند. سایر برنامه هایی که داریم در سه زمینه زیر می باشد:

1- توانمند سازی کارمندان از طریق تفویض اختیار و افزایش قدرت تصمیم گیری آنان

2- توانمند سازی از طریق انگیزش و احساس خودکارآمدی در کارمندان

3- توانمند سازی از بعد روانشناختی و باور افراد به شغل و سازمان خود

برنامه‌های آتی شما در زمینه منابع انسانی منطقه به ویژه مقوله آموزش چیست؟

ما در همه ی زمینه های منابع انسانی  ازجمله تامین نیروی انسانی ، خدمات کارکنان ، خدمات اجتماعی و رفاهی ، ایثارگران و مدد کاری برنامه های بهبود و توسعه ای داریم و برای واحد آموزش  با توجه به علاقه و همکاری کارمندان محترم منطقه  و کسب رتبه برتر آموزش مجازی آفلاین در طی سنوات گذشته و در نظر گرفتن  شرایط فعلی و عدم امکان برگزاری دوره های به صورت حضوری تمام تلاش مان این است که برای برگزاری اثربخش دوره های مجازی آنلاین و آفلاین، زیر ساخت های لازم  تدارک ببینیم و انگیزه این کار را در همکاران گرامی پایدار نماییم.

مدیریت منابع انسانی چگونه از واحدهای عملیات پشتیبانی می‌نماید؟

منابع انسانی همواره در کنار واحد های عملیاتی  اهداف سازمان را محقق نموده اند . منابع انسانی سعی نموده با مکانیزه کردن امور و ایجاد شفافیت ، پاسخگویی سریع و انجام بموقع خدمات کارکنان،خدمات رفاهی ،آموزش و برنامه ریزی دغدغه های آنان را برطرف نماید. در هنگام اجرای پروژه های عملیاتی  منطقه نیز همکاران منابع انسانی دوشادوش واحدهای عملیاتی فعالیت می نماید و همراه و همگام آنان می باشد  نیاز های اولیه و زیرساخت های لازم را تدارک می بیند و موانع پیش رو را برطرف می نماید.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها
    5.7.14.0
    V5.7.14.0