جمعه, 30 مهر 1400

گفت گوبا خانواده سید عبدالمهدی هاشمی کارمند منطقه 10 عملیات انتقال گاز

روابط عمومی منطقه ده عملیات انتقال گاز

برخی از کارکنان شاغل درصنعت انتقال گاز علاوه بر انجام ماموریت های کاری، موفقیت های دارند که پرداختن به آنها ارزشمند است. یکی از این افراد موفق که کارمند واحد حراست است، سید عبدالمهدی هاشمی از نوازندگان برتر عرصه موسیقی است. درادامه با وی بیشتر آشنا می شوید.

سید عبدالمهدی هاشمی، متولد سال 1364 درشهرستان دشتی، شهرخورموج است.

ازسال 1389 پس ازموفقیت درآزمون ومراحل مصاحبه به استخدام شرکت انتقال گازایران، منطقه ده عملیات درآمده است. ایشان درواحد حراست منطقه فعالیت خود را آغاز واکنون نیزبعنوان نیروهای حراست فیزیکی در تاسیسات تقویت فشارگاز خورموج مشغول به انجام وظیفه می باشد. ایشان در طول مدت بیست سالی که در زمینه موسیقی فعالیت دارنند افتخارات فراوانی را درکارنامه درخشان خود به ثبت رسانده است . بهترین طراح موسیقی جشنواره های مختلف، آهنگسازی و تنظیم ترانه مادر با اجرای معلولین ، همکاری با رادیو قرآن  و مدرس موسیقی در سطح استان از جمله آنهاست.

 

ازچه زمانی وچگونه نوازنندگی را آغازنمودید؟

ازدوران کودکی ساز پیانو را به صورت آماتور در مدرسه آغازنمودم. وبعد ازآن نیزوارد فرهنگ سرای شهید شهریاری خورموج شدم و زیرنظراستاد رضوانی به صورت حرفه ای این کار را ادامه دادم. درسال 81 نیز زیرنظراساتیدی همچون رضا جعفری ساز سه تار را دنبال کردم.

نقش خانوادتان را درپیشرفت خود چگونه می بینید؟

مسلما نقش بسزایی درپیشرفت من داشته اند؛ و حمایت آنها باعث گردید که من به این رشته هنری گرایش پیدا کنم. پدر ومادرم همیشه مشوق من درزمینه های هنری وازهمه مهمتر بر درس خواندن نیز تاکید داشتند. وبه همین دلیل درهر دو زمینه تلاشم را کرده ام تا روند روبه رشدی داشته باشم.

اجازه دهید با خانواده شما نیزبیشترآشنا شویم ودراین خصوص با همسر شما نیزصحبت کنیم:

خانم هاشمی شما هم خودتان را معرفی واز ازدواجتان با آقای هاشمی بگویید؟

شیما بحرینی هستم. دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان انگلیسی وچند سالیست که در اداره راه وحمل ونقل جاده ای شهرستان خورموج مشغول به فعالیت هستم. نحوه آشنایی و ازدواج من با آقای هاشمی از روابط دوستانه پدرانمان بوده است.

شرایط زندگی با کسی که علاوه بر کارکردن در یک منطقه عملیاتی در عرصه هنر نیز فعالیت دارد چگونه است؟

برای من که بسیار جالب ولذت بخش است. مزیت با ایشان این است که بخاطرصبر، آرامش فکری وروحی اعتماد نفس بیشتری دارد چراکه حتی درمواقعی هم که ایشان خسته هستند هیچ گلایه ای ندارند و حتی برای ما ساز هم می نوازنند.

زیباترین خاطره زندگی شما چیست؟

لحظع تولد فرزندم بود که آقای هاشمی با شوق واشک شروع به خواندن آواز ابیاتی از حافظ کردند که باعث تشویق حاضرین شد و البته سکوت گریه های مکرر نوزادان.

آقای هاشمی باتوجه به اینکه شما بعنوان یک نیروی حراستی ودریک منطقه عملیاتی مشغول بفعالیت هستید وازطرفی درعرصه هنربه ویژه موسیقی، نظرشمادرخصوص تطبیق این دوحرفه با همدیگرچیست؟

بدون شک عرصه صنعت خشک و بی روح است وعرصه هنرلطیف وبا روح آدمی سازگاراست ومهم این است  که با ادغام این دو بتوان لطافت و زیبایی را به صنعت تزریق کرد. من به شخصه از داشتن هردو حرفه در کنار هم نهایت لذت را می برم.

بعنوان سوال آخر چه صحبتی با همکاران خود دارید.

به همه همکاران عزیز وارجمندم توصیه می کنم که به خوسته ها و علائق درونی خود توجه کنند و در کنار کار درصنعت حتما به حرفه و هنری را برای لطافت روح خود درنظر بگیرنند.

منطقه ده عملیات انتقال گاز 

تهیه شده در واحد روابط عمومی

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها
    5.7.14.0
    V5.7.14.0