جمعه, 30 مهر 1400

بدون حمایت همسرم موفق نمی شدم

روابط عمومی منطقه ده عملیات انتقال گاز

گفت و گو با همسر یکی از کارکنان که سال هاست در حوزه ورزش فعالیت دارد و کتاب صندلی داغ پروتین را نیز ترجمه کرده است.

امروزه توجه به ورزش و تاثیرمثبت آن برجسم و روح  در راستای سلامتی بیشتر، زندگی بهتر، و حضور مفیدتر دراجتماع، جایگاه ویژه ای یافته است.

درسال های اخیر زنان کشورمان نیز به این باور رسیده اند که می توانند نقش های پر رنگ تری را در جامعه به عهده بگیرند و در این مسیر هم به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرده اند. در حوزه ورزش نیز زنان ورزشکار ایران این باور را در خود پیدا کرده اند که با رشد در این زمینه می توانند خود را به همگان معرفی کنند و در عین حال به عنوان مادر و همسر نیز بستر یک خانواده سالم را در جامعه به وجود آورند و با روحیه لطیفی که در زمینه ورزش دارند، هنر توانمندی خود را معرفی کنند. اما بخش مهمی از این موفقیت ها در سایه همراهی  و توجهی اعضای خانواده  به یکدیگر شکوفا می شود؛ وقتی که یک زن با همراهی همسر خود روند موفقیت و رشد را طی می کند.

همین امر ما را برآن داشت تا محتوای این بخش از ماهنامه را به این موضوع ربط دهیم و به سراغ همسر یکی از همکاران در منطقه برویم که سال هاست در رشته ورزشی بانوان فعالیت دارد و در حال حاضر نیز به عنوان مربی در این عرصه مشغول بفعالیت هستند. انرژی بالا و چهره پرنشاط  خانم فرزانه خلیفه (همسرآقای عبدالرضا جوکار برازجانی)  به خوبی نشان از سابقه ورزشی  آن دارد.  درادامه با ایشان گفت گو کردیم که در کنار ورزش قهرمانی ومربی گری، رییس کمیته کار با دستگاههای  آمادگی جسمانی هیات ورزش های همگانی استان بوشهر نیز هست و علاوه بر آن به تازگی کتاب صندلی داغ پروتین را نیز ترجمه کرده است . او در معرفی خود می گوید:

 من و همسرم هردو اهل شهر برازجان هستیم. درنتیجه  زندگی مشترک مان یک فرزند داریم. هما نام دخترمان است که سال1387متولد شده است.

خانم خلیفه می گوید:  فعالیت ورزشی خود را پس از اینکه  محل کار همسرم به بوشهر منتقل شد، در رشته آمادگی جسمانی و بدنسازی آغاز کردم.  به طور کلی از سال 1389 در عرصه ورزش فعالیت دارم. درمسابقات شرکت نفت سال 1392 مقام سوم کشوری را کسب کردم و بعد از آن دوسال در هیات بدنسازی استان بوشهر مسئولیت برگزاری مسابقات را بعهده داشتم.در حال حاضر نیز رییس کمیته کار با دستگاههای  آمادگی جسمانی هیات ورزش های همگانی هستم.

مربی تیم بانوان هستم

اودر ادامه موفقیت های ورزشی خود هم می گوید: در حال حاضر مربی رشته فیتنس و بدنسازی بانوان هستم. علاقه مندی خودم به ورزش، تشویق کسانی که خودشان زمانی برای من مربی بودند و همچنین همراهی وحمایت همسرم، سبب شد تا بتوانم در عرصه مربی گری موفق باشم وپس از گذشت سال ها احساس می کنم انتخاب درستی بود و کاملا ویژگی های این فعالیت با روحیات من مطابقت دارد.

 یک فرصت بی نظیر

 خانم خلیفه در بخش دیگری از این مصاحبه به کتابی که تازگی موفق به ترجمه آن شده است اشاره می کند و در خصوص مراحل انجام این کار با ارزش می گوید: ترجمه این کتاب برای من یک فرصت بی نظیر برای مرور دهها مقاله درباره پروتیین بود و از ترجمه هر بخش  آن لذت بردم. به تعبیر نویسنده «این هیولای کوچک»  شما را با موضوعاتی از قیبل تغذیه و بهبود فیزیک بدنی تان  آشنا می سازد.

برای تمرینات دختر و همسرم وقت می گذارم

بدون شک تلاش و حمایت های آقای عبدالرضا جوکار برازجانی هم آن سوی این زندگی مشترک است و او در ادامه این گفت و گو از تلاش های مشترکشان صحبت کرد.

آقای جوکار برازجانی، رییس واحد بازرسی فنی منطقه ده عملیات است که در این سال ها توانسته در کنار شغل حساس خود، رویای ورزشی همسر و فرزند خود را دنبال کند او که از سال 1389 در منطقه ده عملیات انتقال گاز مشغول بفعالیت است می گوید: از همان ابتدای زندگی مشترک، تلاش کردم علاوه بر ورزش قهرمانی همسرم، برای علاقه مندی های دخترم نیز وقت بگذارم. و روزانه ساعاتی را برای آنان اختصاص می دهم و برنامه های ورزشی آنها را دنبال می کنم.

ورزش را بخشی از زندگی خود بدانید

خانم خلیفه در ادامه این گفت گو به چندین نکته در حوزه سلامتی وتناسب اندام اشاره می کند ومی گوید: تناسب اندام و کاهش وزن را می توان با رعایت رژیم یا عملهای جراحی زیبایی بدست آورد، اما قوی شدن صرفا با انجام ورزش، بخصوص ورزش های مقاومتی اتفاق می افتد و نتیجه آن بالابردن کیفیت زندگی و پیری و میانسالی با نشاط بیشتر است. پس ورزش را بخشی از زندگی خود بدانید و برای سلامتی تلاش کنید.

 

تهیه شده در واحد روابط عمومی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها
    5.7.14.0
    V5.7.14.0